“Diseksiyon” Kitabından 15 Muhteşem Alıntı

Yılın hikayesi ile tanışmaya var mısınız?


Diseksiyon, Tess Gerritsen, Ahmet Ümit ya da Garange tarzı polisiye bir hikaye değil. Polisiye tanımlaması bu hikayedeki kurgu için hafif kalır. Sadece beş çeşit aşkı derinlemesine irdelemesi bile polisiye romandan daha derin bir bakış açısı gerektirdiğini ortaya koymaktadır. Sizin için bu muhteşem romandan 15 alıntı derledik iyi okumalar.

 

 1. 1


  "Mayda birçok tasavvurun hücumu altında odasına döndü. Zenginliğin ebedi sahibi gibi davranan bu insanların, gerçekleri unutmasını anlayabiliyordu. Saçlarını şöyle bir düzeltip başını yastığa koydu. Bir yerlerde unuttuğu ruhunu aradı. Zevkle alınmış her nefesin, borç gibi geri ödendiği bir dünyayı şimdi anlayabiliyordu." 


 2. 2


  “Kendimden biliyorum ki, hayat her zaman iğrenç değildir. Zaman değişir, fakat insan da değişir. Bir gün temiz tabakalara çıktığında, parfümlerini özümseyen kadınlar koklamaya başlarsın. Bulutların üzerimize gönderdiği yıldırımlar susunca, yağmur kokusunu duyarsın. İnsan hayatla bizim gibi dövüşürse, ona başka türlü bakmayı öğreniyor.”

 3. 3


  Musaffa bir ruha dönüşen benliğini, kendi kirinden arındırmak istedi.

 4. 4


  İkindinin hafif rüzgârı her yana hâkim bir yelpaze gibi esiyordu. Caddenin üstündeki toprak havuzlarda turunç, portakal ve mandalina ağaçları yaklaşan akşama turuncu bir canlılık katıyordu. 


 5. 5 “Ölünceye kadar ayrılmayalım!”


  Bir duygusallık yaşanmadan geçen akşamın ilerleyen saatinde tanışmalarından ilk sevişmelerine, eski günlerden kalan her şeyi dile getirdiler. Nostaljiyle süslenen hatıraların izinde sohbetin sıcaklığında belki de Michelle'in tatlı tatlı gülümsemesi yüzünden Aram'ın bakışları başka arzulara dönüştü. Michelle şehvetle süslediği oyuna başlıyordu. Yeşil gözlerinden yayılan ateşli karşılıkla elini uzattı. En tutkulu haliyle onu sürükledi. Şmdi onun düşünmesini değil sevişmesini istiyordu. Şehvet galip geldiğinde kadınlar daima kazanırdı. 


 6. 6


  "İnsan, Bir Yalana İnandıkça Hayallerini de Onunla Beslemeye Alışıyor.”

 7. 7


  "İnsanın tattığı güzel şeyler iradesine bir bıçak gibi saplandıkça, arzularından uzaklaşabilmesi çok zahmetli bir iştir." 


 8. 8


  Erdem merhametli kalbini, güzel bakışlarıyla tamamlayarak süslemesini bilirdi. Fakat hayır! Mayda içindeki sevdayı o gün öldürmüştü...

 9. 9


  Toprağı üzerine örtülü bir ölünün duygusuzluğunda, son uçakla eve dönüyordu. Bir kez daha ona teslim oluşunun yakıcı ateşini, kibrinin avuntusuyla söndürecekti.


 10. 10


  "Bekleyişlerin bu kadar derinlerdeyken, peşine düştüğün bir parça doğruyu da yürekte taşıyabilmek ağır bir yüktür."


 11. 11


  "Sonsuz vaatlerle dolu bir sevgiden vazgeçince, genel geçer şeyleri sorgulamıyordu bile" 

 12. 12


  Her biri diğerinden beş beter sorularla yitip giden zamandan geriye bir şeyler kalmalıydı.

 13. 13


  "Ve, Aldatmak! Yanlış bir kalbi kullanmanın gayri resmi ifşasıdır." 


 14. 14


  "Bu günlerde içimi acıtan şeyler geliyor aklıma. Bana yaşayamadığım saklı beklentilerimi yaşatıyorlar. İkiyüzlü bir hayatın içinde güvendiklerin seni görmedi diyorlar. İşte sonum... Zehir zemberek bir cezanın içindeymişim de kimsem kalmamış gibi, ruhum kimsesiz sokakların zina köşelerinde yalnızlıklarımla sevişiyor…" 


 15. 15


  Taş evleri geçip, Alaçatı’nın en iyi İtalyan lokantasının önünde durdular. Mona Çatı’nın fuşya üniformalı valesi kapıyı açtı ve Michelle smokinli görevliyi takip ederek taş blokların üzerinde yürüdü. Etrafa göz kamaştırıcı bir etki yayıyordu. Sola dönüp uzun, dar bir koridoru geçtiler. İçeriden dışarıya açılan ahşap kapının iki kanadında duran iki kişi çekildi. Michelle, kendisi için özel olarak hazırlanan odaya yürüdü." / Diseksiyon 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

“Diseksiyon” Kitabından 15 Muhteşem Alıntı

Giriş Yap

Topluluğumuza katılın!

Hesabın yok mu?
Kayıt Ol

Şifreni Resetle

Geri dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Neokusam Topluluğuna Katılın

Captcha!
Geri dön
Giriş Yap
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Açık Liste
Açık Liste
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı