“Alnımın Yazısı” Kitabından 6 Muhteşem Alıntı

Zeynep Sipahioğlu kaleminden 6 muhteşem alıntı.


1. Akın benden çok önemli bir şey sakladığını biliyorum. Bilmediğim, sakladığının ne olduğu… Sakladığın her neyse öğrenmemden ve seni bırakıp gitmemden korkuyorsun” dedim bir çırpıda. “Berna bence her evlenecek kadın gibi stres yaşıyorsun ve aklın olmayan şeyler üretiyor. Sen benimsin, gün gelir beni bırakıp gidersen sen istetemesen de seninle gelirim. Bu ölüm dahi olsa fark etmez. Beraber yeni bir hayat kuruyoruz. Ya beraber batarız ya da beraber sonsuza dek mutlu oluruz.”

2. “Kızım büyüyünce sakın sevdiklerine yalan söyleme, onlardan bir şey saklama. Sevdiklerimizi üzmemek için söylediğimiz yalanlar gerçeklerden daha çok yaralıyor… Sen sakın halan ve babanın hatasına düşme.” En büyük hayal kırıklığını Derin’in ondan sakladıkları için yaşıyordu. Ancak anlamadığım Akın’ın kendini bu kadar yıpratacağı şeyin ne olduğuydu. Umarım bir gün kendinde bana anlatacak cesareti bulurdu… Aralık kapıdan içeri girdiğimde Akın aniden bana döndü. “Sen ne zamandır oradasın?” “Bir süredir sizi dinliyorum. Kızıma yalan söylememesi için nasihat ediyordun. Gerçi anladığına şüpheliyim ama.” “Anlamasa bile söylediğimiz her şey çocukların bilinçaltına yer edermiş.”

3. Akın’ı ardımda bırakıp evden çıktığımda nereye gittiğimi bilmeden hızlıca koşmaya başladım. Koşarken saçlarımı savuran rüzgâr öğrendiğim gerçeklerin ruhumda bıraktığı acıyı, çaresizliği de alıp bilinmezliğe gitseydi keşke. İmkânsızdı. Artık bu gerçekle yaşamak zorundaydım. Kâbus diye nitelendirdiğim hissettiğim ama dillendiremediğim şeyler acı bir şekilde yüzüme çarpılmıştı. Acımla yüzleşmeli kızım görmeliydim.

0001707792001-1.jpg

4. Amacınız ne? İkiniz de beni çıldırtmak mı istiyorsunuz? Merak ediyorum! Bu bebek dört haftalık olduğuna göre ve Derin Ceyhun’la yaşadığına göre, şöyle bir düşününce sadece aklıma bir gün geliyor. Kardeşimi sana ellerimle bile bile gönderdiğim gün. Yılların acısını çıkarırken o gece mi beraber büyüteceğiniz bir çocuk daha yapmaya karar verdiniz?” Ağzımdan alayla karışık öfkeyle çıkan sözlerimin ardından Gökmen beni sertçe kendinden iterek bu sefer benim yakama yapışan kendisi olmuştu. “Merak ettiğin buysa söyleyeyim. Evet! O gece kardeşinle yattım.” diye bağırdığında Gökmen’i ellerimle parçalayabilirdim. Gözlerimin içine baka baka Derin’le yattığını söylüyordu. Şu an gerçekten sınırlarımı zorluyordu. ”Hiç bir anımda onunla olduğuma pişman olmadım. Ne düşündüğün umurumda değil, Derin benim karım. Dediğin gibi duymak seni rahatsız etmiyorsa söyleyeyim. Ondan uzak olduğum beş yılın acısını çıkararak seviştim kardeşinle.”

5. Acıyla kavrulurken yüreğim, karanlık dünyama ışık tohumları serdin. Filizlendi, çiçek açtı cennet bahçesine döndü cehennemim. Alnıma seni yazmış yüce rabbim. Seninle yaşlanıp seninle ölmek tek dileğim.” deyip şiirimi sonlandırdığım da Berna’nın gözlerinin içi dahi gülüyordu.

6. Seni kaybetmemek için evlatlık belgelerine o katı maddeleri ekletecek kadar çıldırdım. Beni bırakıp gideceğin için de çıldırıyorum. Ölüyorum görmüyor musun? Bir önemi yok diyorsan.” deyip dolaba yönelmişti. Çekmeceyi açtığında neden böyle bir şey yaptığına anlam verememiştim. Ta ki silahı görene kadar… Kalbim korkuyla çarparken yer ayaklarımın altından kayıp gitmişti sanki. Ne yapıyordu silahı niye eline almıştı?

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

“Alnımın Yazısı” Kitabından 6 Muhteşem Alıntı

Giriş Yap

Topluluğumuza katılın!

Hesabın yok mu?
Kayıt Ol

Şifreni Resetle

Geri dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Neokusam Topluluğuna Katılın

Captcha!
Geri dön
Giriş Yap
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Açık Liste
Açık Liste
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı