Keşke Çocukken Arkadaşım Olsaydı Diyeceğiniz 10 Karakter


Tanıdık ya da değil, bu unutulmaz karakterler mükemmel bir arkadaş olurdu!
 
Çocukken bir karakter ile vakit geçirdiğinizi hayal edin. Aman çok kurgusal veya kötü bir şey olmasın!
 
Çocukken birlikte vakit geçirmek isteyeceğiniz en iyi karakterleri seçtiğimizden emin olabilirsiniz. Zengin çocukları için büyücüler, Bu liste çocuğunuzun her gün mutlaka macera yaşayabileceği karakterlerden oluşuyor.
 
Eğer bu karakterlerden bazılarını bilmiyorsanız, kitapları yazarların fantastik dünyası ile yeniden keşfetmeyi deneyin!

 1. 1 Eloise from Eloise / Kay Thompson


  Eğer bir çocuk sorunun kendisi olsaydı, bu kesinlikle Eloise olurdu. Çocuk kitaplarının başında gelen bu genç kız-kitap serisi, Kay Thompson tarafından yazılmış ve Hilary Knight tarafından oynanmıştır. Onun arkadaşı olmasak bile, oyun ve eğlence için denemeye değer. Eloise, hikâye boyunca Plaza otelde kalıyor ve otelde kalanlar için birkaç planı var anlaşılan. Konuştuğumuzun otelin en üst katında oturuyordu, değil mi?

 2. 2 Matilda from Matilda / Roald Dahl


  Matilda, hepimizin âşık olduğu dahi çocuklardan bir tanesi.  Sert ve ihmalkâr ebeveynler ile olan trajikomik ilişkisi, dahi olması ve okumaya doymaması dışında, onu daha da çekici hale getiriyor. Hikâye bittiğinde, Matilda ile arkadaş olmanın harika bir şey olduğunu hissediyorsunuz.

  Okuma saatinde, genellikle öğleden sonra, sizi kendine çeken telepatik bir güç uyguluyor Matilda. Herkesin onunla ömür boyunca arkadaş olmak isteyeceğinden eminiz.

   

 3. 3 Arrietty Clock from The Borrowers / Mary Norton


  1952 yılında yayınlanan kitap, bize Arrietty’in maceraya olan doğal aşkıyla yanıp tutuşan harika bir arkadaş olabileceğini söylüyor. Hangi yaşta olursak olalım, o bizden kat ve kat büyük. Vahşi ruhlu genç, bizi sonsuza kadar takip edebilir.


 4. 4 Jesse Aarons and Leslie Burke from Bridge to Terabithia / Katherine Paterson


  Amerika’dan Avusturya’ya kadar sık sık sansür ve yasak yiyen kitap, Terabithia Köprüsü’nün bize iki çocuğun hayatını sunduğu ve okuyucuda derin bir keder bırakan bir hikâye. Jesse Aarons ve Leslie Burke, günlük hayattan kaçmak için ormanın içine fantastik bir dünya inşa eden iki kişidir. Herhangi bir çocuğun şansı olsa, hiç düşünmeden bu ormanın içine atlayacak ve görünmeyen kötülük ile savaşacaktır. Sadece yirmi-ayaklı trollere dikkat!


 5. 5 Harold from Harold and the Purple Crayon / Crockett Johnson


  Eğer büyürken bu klasiği okumadıysanız, hayatınız pek renkli olmayabilir. Crockett Johnson’ın çizdiği ve gayet başarılı olan 4 yaşındaki Harold, görüldüğü üzere eline aldığı mor boya kalemi ile etrafa çizgiler çizmek ile meşgul! Sadece bu mor kalemi eline alıp bir şeyler yapmak istemişti ama bunun Harold’un hayal gücünün dışına çıkacağını kim bilebilirdi?


 6. 6 Fred and George Weasley from Harry Potter Series / J.K. Rowling


  Açıkçası, bu dizideki her karakter zaten bir arkadaşımız (Ruh Emiciler hariç!). Hepsiyle büyümek çok zevkli olurdu ama ikizler (Fred ve George Weasley), bu listenin en üstünde olurdu demek çok kolay. Çoğumuzun çılgın kardeşi vardır ama onu Weasley kardeşler ile karşılaştırmak imkânsız. Büyülü eşyaları el altından satan ve müdürlere olmadık şakaları yapan kardeşler olmaları da cabası.


 7. 7 Judy and Peter Shepherd from Jumanji / Chris Vans Allsburg


   Bir kız ve erkek kardeşi eski ve esrarengiz bir masa üstü aile oyununu keşfedip oynamaya baladıklarında, aynı oyun tarafından 25 yıl önce yutulmuş Alan Parrish'in serbest kalmasına sebep olurlar. Yutulduğu zaman onlar gibi bir çocuk olan Parrish şimdi koca bir adamdır. Oysa oyun bitmemiştir ve önce evleri sonra tüm kasaba oyunun içinden çıkıp gelen muzip maymunlar, yokedici gergedanlar, filler, aslanlar ve her türden hayvan tarafından işgal edilmeye başlanır.

 8. 8 Hugo Cabret from The Invention of Hugo Cabret / Brian Selznick


  Brian Selznick, iddialı bir romanın yanında resimlere dayanan bir anlatı oluşturmak için resim defterindeki kitabı ile birleştirir. Hugo Cabret, gizemli bir yangında, roman sırasında, vefat eden mucit ve bir makinist oğludur. Ayrıca Isabelle adında bir kızla arkadaşlık ederken, babasının ruhunu üzerinde taşıyan çok iyi bir tamircidir. Hugo arkadaşlık kurmak için mükemmel tercih. Sadık, cesur ve bir o kadar da güvenilir.


 9. 9 Tumnus from The Lion, the Witch, and the Wardrobe / C.S. Lewis


  C.S Lewis'in untulmaz klasiği ile yepyeni bir dünyaya adım atmaya hazırlanın gizemli bir profesörün eski malikanesinde saklambaç oynarken tesadüfen keşfettikleri bir gardrop sayesinde Narnia'nın büyülü dünyasına açılan dört kardeşin hikayesi, muhteşem özel efektlerle hayat buluyor! Çocuklar kısa zamanda konuşan hayvanların, cücelerin, devlerin, santorların ve daha pek çok mitolojik yaratığın yaşadığı, bir zamanlar barışın hakim olduğu ancak kötü kraliçe Beyaz Cadı Jadis tarafından sonsuz bir kışa gömülen gizemli toprakları keşfederler.

   Tumnus ise bu hikayedede yer alan ve çoğu zaman başkalarını kurtarmak için kendini feda eden; bir tür yarı-insan, yarı-geyik beyefendidir. Sadece onu ziyaret etmek isteyeceğinizden şüphemiz yok!

 10. 10 Milo from The Phantom Tollbooth / Norton Juster


  Milo çok sıkılan bir çocuktur. Vaktini nasıl geçireceğini bilmiyor. Ama postadan gelen esrarengiz bir otoyol gişesi bütün hayatını değiştirecek. Gişe’den Beklentiler’in ötesine geçer geçmez Milo’nun hayatı o kadar değişecek ki sıkılmaya bile vakti olmayacak.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keşke Çocukken Arkadaşım Olsaydı Diyeceğiniz 10 Karakter

Giriş Yap

Topluluğumuza katılın!

Hesabın yok mu?
Kayıt Ol

Şifreni Resetle

Geri dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Neokusam Topluluğuna Katılın

Captcha!
Geri dön
Giriş Yap
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Açık Liste
Açık Liste
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı