La Casa Azul Artık Sanal Olarak Gezilebilecek

avatar

neokusam.org

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ressam Frida Kahlo’nun doğduğu Mexico City’deki La Casa Azul adlı müze evi online ziyarete açıldı. Müze 360 derece sanal turla gezilebiliyor.

Frida Kahlo’nun özel eşyalarını ve anılarını barındıran, kobalt mavisi duvarları nedeniyle Mavi Ev olarak anılan La Casa Azul, sanal ziyarete açıldı. Her gün yüzlerce turistin akın ettiği ve koronavirüs salgını nedeniyle şu an için kapalı olan müze, sanal turlar için kapılarını açtı. 360 derece sanal turla müzenin her bölümünü gezmek mümkün.

1958’den bu yana müze olan Frida Kahlo’nun evi, ressamın hayatına ve tarihin önemli anlarına tanıklık etmesi bakımından büyük önem taşıyor. Kahlo, Diego Rivera ile evlendikten sonra bir süre bu evden ayrılmış olsa da yine Coyoacan’daki ailesinin yanına, yani bu eve dönmüş ve Rivera ile birlikte 1929-1954 yılları arasında bu evde yaşamıştı.

Kahlo’nun “Long Live Life”, “Frida and the Caesarian Operation”, “Portrait of My Father Wilhelm Kahlo” gibi önemli eserlerinin yer aldığı müzede, ressamın kıyafetleri, koltuk değnekleri, korseleri ve ilaçları da bulunuyor.

Müzedeki 22 bin belge, 6 bin 500 fotoğraf, dergi ve süreli yayınlar, kitaplar, düzinelerce çizim, kişisel eşyalar, kıyafetler, oyuncaklar, Kahlo ve Rivera’nın hayatına dair ipuçları veriyor.

Müze şuradan ziyaret edilebilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

La Casa Azul Artık Sanal Olarak Gezilebilecek